Tag Archives: shkarkime

Shkarkimet, Prokuroria nis hetimet në KRU ; Auditori: Ka dyshime për keqpërdorime

keqperdorim

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka nisur hetimet në Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Kjo pas konferencës së kryeministrit në detyrë Albin Kurti, dhe ministres së MEPTINIS, Rozeta Hajdari, të cilët i janë referuar gjetjeve të Auditorit Gjeneral të Kosovës, i cili ka nxjerr në pah dyshimet për mungesë kompetence e …

Lexo më shumë

Hapi i radhës i Haradinajt: Shkarkohen drejtorët e ndërmarrjeve publike

qeveria_2017_infoglobi_haradinaj

Qeveria e Kosovës ka votuar sot pro shkarkimit të drejtorëve te ndërmarrjeve publike, për arsye se, siç është thënë ata kanë shkelur ligjin e ndërmarrjeve publike, të përshkruar në opinionin e Agjencisë Kundër Korrupsionit. Në këtë mbledhje po ashtu, është miratuar edhe projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit të …

Lexo më shumë