Tag Archives: Serbia

Stoltenberg: Krijimi i ushtrisë në kundërshtim me këshillat e aleatëve të shumtë të NATO-së.

stoltenberg

InfoGlobi ju sjell deklaratën e shefit të NATO-së, Jens Stoltenberg për Kosovën, të cilën e bëri në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur në Bruksel pas përfundimit të takimit të Këshillit Veri – Atlantik dhe ministrave të jashtëm. “Me ministrat e jashtëm diskutuam synimin e Kosovës që ta transformojë …

Lexo më shumë

Mediat serbe: Ky është plani amerikan për Kosoven dhe Serbinë

kosova e serbia

Sipas gazetës beogradase Vecernje Novosti amerikanët, të pakënaqur me performansën e BE’së në bisedimet janë kanë përgatitur një plan për Kosovën dhe Serbinë. Sipas Novostit Serbisë i kërkohet që Kosovës t’ia mundësojë anëtarësimin në organizata ndërkombëtare, përfshirë OKB’në ndërsa Kosovës krijimin e Asociacionit me kompetenca të mëdha në arsim dhe …

Lexo më shumë