Ballina / Tag Archives: Serbia (page 5)

Tag Archives: Serbia

Serbia dhe Bosnja pengesë e Kosovës për integrim në Zonën Ekonomike Rajonale

Ministria_e_Ndermarresise_infoglobi

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, mori pjesë sot në Tryezën “Zona Ekonomike Rajonale e Ballkanit Perëndimor: implikimet më të gjëra tregtare dhe sfida në zbatim për Kosovën”, që u mbajt në Prishtinë, organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike. Në hapje të kësaj tryeze, ministri Beqaj ka …

Lexo më shumë

Çka në fakt ndodhi në Bruksel ? A e braktisi takimin Mogherini ?

Federica Mogherini

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar të premten një takim në Bruksel ku është diskutuar për marrëveshjen e Stabilizim Asociimit. Një pjesë e mediave ka raportuar se shefja e diplomacisë së Bashkimi Europian, Federica Mogherini, është prekur nga kërkesa e Haradinajt që në dialogun mes Kosovës e Serbisë të …

Lexo më shumë