Tag Archives: Serbia

Dialogu Prishtinë-Beograd më 28 janar

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq

 Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç ka thënë se më 28 janar do të vazhdojë dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel. “Me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian Catherine Ashton jemi pajtuar që dialogun ta vazhdojmë më 28 janar”, tha ai në Beograd. Daçiç vlerësoi se vazhdimi i dialogut …

Lexo më shumë