Ballina / Tag Archives: Serbia

Tag Archives: Serbia

Serbia furnizon me armë xhihadistët

terrorizmi, serbia, dw, armet

Gjurmët e Branko Stefanovic babait të ministrit aktual të Brendshëm Nebojsha Stefanovic Problemi i eksportit të armëve serbe, të cilat përmes ndërmjetësuesve përfundojnë në duart e grupeve ekstremiste islamike në Jemen, është riaktualizuar pas shkrimeve të portalit “Arms Watch”. Mediat në Serbi, thekson DW, shkruajnë prej kohësh për këtë temë, …

Lexo më shumë

Medvegja voton me 4 mijë shqiptar më pak

medvegja, kosova, serbia, zgjedhjet e jashzakonshme, Muharrem Salihu, fushe kosova

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme duhet të zgjedhin 25 asamblistë të rinj, më pas kryetari Në Medvegjë, qytetarë janë votuar në  zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale, ku të drejtë vote kanë 6.595 votues. Nga mëngjesi janë hapur 28 qendrat e votimit, ndërsa votuesit duhet të zgjedhin 25 këshilltarë komunal, të cilët zgjedhin …

Lexo më shumë

Amerikanët sollën mesazhe, rikonfirmojnë mbështetjen për dialogun Kosovë-Serbi

Dy-tre ditët e fundit sollën në Prishtinë mesazhe për dialogun me Serbinë edhe gjermanët edhe amerikanët. Derisa, njeriu i Merkelit, Beyer rikonfirmoi pardje qëndrimin gjerman kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës, dje po në Prishtinë sollën mesazhe edhe dy senatorët amerikanë, demokrati Ron Johnson dhe republikani Chris Murphy. Ata, takuan …

Lexo më shumë

Vuçiq për fushatë në Kosovë

alekasandar vuçiq , autostrada

Zyberaj:  Ardhja e tij është një provokim dhe frikësim i serbëve të Kosovës Këshilltari i ministrit të Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj, ka reaguar sot ndaj paralajmërimit të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq se do të vijë për vizitë në Kosovë. Ai në një postim në Facebook shkruan …

Lexo më shumë