Tag Archives: samiti ballkanik 2014

Dokument: Deklarata e samitit ballkanik

InfoGlobi ju sjell Deklaratën e përbashkët të Konferencës së Ballkanit Perëndimor të miratuar të enjten në Konferencën Ballkanike të mbajtur në Berlin. Samiti , siç është raportuar është organizuar me iniciativën e kancelares gjermane Angela merkel, e në te krahas ministrave të shteteve të Ballkanit perëndimor dhe kryeministrave , kanë …

Lexo më shumë