Tag Archives: RTK

Deputetët diskutojnë për RTK-në

RTK

Anëtarët e Komisionit parlamentar për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media kanë diskutuar të premten për nisjen e hartimit të një ligji për Transmetuesin Publik të Kosovës (RTK). Në debatin brenda mbledhjes së Komisionit, anëtarët kanë folur për gjetjen e një modeli në bazë të të cilit pritet të fillojë …

Lexo më shumë

Vetëvendosje e bën tokë RTK-në , kjo e fundit i përgjigjet

vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar ta dërgojnë në debat kryetarin Shpend Ahmeti në televizionin publik. Lexoni më poshtë pse. InfoGlobi ju sjellë të plotë komunikimin me e mail ndërmjet kryeredaktorit të RTK-së, Xhymret Veliu, dhe zyrtarit për media të Vetëvendosjes, Adonis Tahiri. Reagim i menaxhmentit të RTK-së: Permese nje shkrese nga shtabi zgjedhor …

Lexo më shumë

Përplasje mes Vetëvendosjes dhe Radio Televizionit të Kosovës

VV e RTK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Radiotelevizioni i Kosovës sërish janë përplasur. Arsyeja këtë herë është kënga “Krejtë njejtë” e rok bendit Minatori, pjesë e të cilit është edhe Mufail Limani, Zëvendësdrejtor i RTK’së. Vetëvendosje pretendon se me këtë këngë, Limani është përfshirë ne propagandë kundër qeverisjes së kësaj partie në Prishtinë. Për …

Lexo më shumë

BE vërejtje Kuvendit për Ligjin e RTK-së

Përmes njoftimit për media nga Zyra e BE-së në Kosovë, thuhet se përfaqësuesja e Posaçme e BE-së është e brengosur rreth mungesës së transparencës në hartimin e amendamenteve të ligjit mbi Radiotelevizionin e Kosovës (RTK) dhe miratimin e propozim-amendamenteve nga komisioni parlamentar për media pa praninë dhe pa diskutime publike. …

Lexo më shumë