Tag Archives: rryma

Haradinaj: S’ka shtrenjtime as ndërprerje të rrymës , zhvendosja të kryhet menjëherë

haradinaj ne kek

Qëllimi i ardhjes sime këtu janë dy arsye, s’ka rritje të çmimit të rrymës dhe s’ka ndërprerje, nuk bënë të ketë mungesë. Tani duhet ta gjejmë zgjidhjen bashkë, tha kryeministri Ramush Haradinaj të dielën mbrëma gjatë vizitës që i bëri Korporatës Energjetike të Kosovës. Shkak i vizitës në KEK ishte …

Lexo më shumë

Konfirmohet se peshku prodhon rrymë

peshku

Studimi i fundit shkencor shpalon gjetje shokuese për peshkun e njohur si ‘peshk elektrik’, apo peshk që ka rrymë. Sipas shkencëtarëve ky lloj i peshkut në fakt ka molekula vetërregulluese që trashëgohen gjenetikisht nga brezi në brez, e që kanë aftësinë e konvertimit të thjeshtë të muskulit të caktuar në …

Lexo më shumë