Tag Archives: Rikallo

Ja pse nuk votoi kundër Rikallos VV

Albulena Haxhiu

Lëvizja Vetëvendosje ka folur shumë për akuzat ndaj ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo por nuk mundi t’i mbledh votat për shkarkimin e tij. Gjatë votimit në Kuvendin e Kosovës nuk ishin të gjithë deputetët e këtij subjekti. Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albulena Haxhiu ka thënë se kryesuesi i Kuvendit, Xhavit …

Lexo më shumë

Interpelancë për kryeministrin – shkaku ministri Rikallo

Haradinaj, kryeministër

Avdullah Hotit, kryetari i Grupit Parlamentar të LA-së, dhe ish-kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të udhëheqësit të Kuvendit dhe të Qeverisë, Kadri Veselit e Ramush Haradinajt Hoti ka kërkuar nga Haradinaj shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo, …

Lexo më shumë