fbpx

Tag Archives: ramush haradinaj

Shaqir Salihu nderohet me çmimin “Gjergj Kastrioti – Skëndërbeu”

shaqir salihu, ramush haradinaj, shba, zeri amerikes, kosova

Ish- gazetari i Zërit të Amerikës është nderuar nga kryeminsitri Ramush Haradinaj me çmimin “Gjergj Kastrioti – Skëndërbeu” Të martën në New York figura emblematike e Zërit të Amerikës  u nderua për kontributin në çështjën shqiptare. Kryeministri Haradinaj në profilin e tij në facebook shkruajti Shaqiri nderohet: “Për kontributin e …

Lexo më shumë

Konfirmohet koalicioni AAK-PSD, në Aleancë vetëm 2 abstenime gjatë votimit

Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Drejtues të partisë, ka konfirmuar se është dakorduar me shumicë votash që të shkohet në koalicion parazgjedhor me PSD-në e Shpend Ahmetit. “Është votuar në shumicë votash dhe me dy abstenime marrëveshja për koalicion parazgjedhor me PSD-në. Kjo marrëveshje i ka …

Lexo më shumë

Taksa përçau liderët e Kosovës

lideret e kosoves 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kanë propozuar që Kosova të pezullojë taksën, siç kanë kërkuar edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, në mënyrë që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel të vazhdojë. Ishte përfolur si mundësi, që bashkë me platformën …

Lexo më shumë

Demarkacioni, Haradinaj është skeptik për hapësirën e negocimit me Markoviqin

Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur skeptik se do të mundë t’i jepet zgjidhje demarkacionit në takimin e javës së ardhshme me homologun malazias, Dushko Markoviq. Sipas shefit të Ekzekutivit, topi është në anën e Parlamentit, derisa ka thënë të mos jetë në dijeni për zgjidhjet “kreative” të përmendura nga vartësit …

Lexo më shumë