Tag Archives: qumështi

Sallatë mikse me salcë qumështi

qumështi

Kjo sallatë e freskët është plot me vlera ushqyese dhe shije kremoze që sjell salca e bërë me qumësht. Përbërësit 8 feta proshutë e tymosur 2 feta bukë 2 domate 1 tufë sallatë jeshile 2 qepë e njomë piper 40 gr salcë kosi 40 gr majonezë 25 ml qumësht kripë Përgatitja 1.Prisni bukën në kubikë dhe skuqeni me pak vaj …

Lexo më shumë