Tag Archives: QUINT

O’Connell reagon lidhur me interpretimet që i janë bërë deklaratës së përbashkët të QUINT-it

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka reaguar në lidhje me interpretimet që i janë bërë deklaratës së përbashkët të QUINT-it, në lidhje me rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ai përmes këtij reagimi në Facebook ka thënë se çështja e dialogut Kosovë-Serbi është temë e rëndësishme edhe për …

Lexo më shumë

Quint: Shfuqizimi i Speciales, është votë kundër shteteve tona

kuvendi i kosoves, Deputetët

Ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, kanë shprehur shqetësimin me përpjekjet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. “Dhomat e Posaçme, në veçanti janë pjesë e rëndësishme e përkushtimit të Kosovës për sundim të ligjit dhe angazhimit të Kosovës për të adresuar …

Lexo më shumë

Nuk i dëgjojnë ndërkombëtarët

Kërkesa e shteteve të QUINT-it që deputetët të shkojnë në seancën e së hënës dhe t’i funksionalizojnë institucionet nuk është marrë parasysh nga koalicioni PAN. As “Vetëvendosja” nuk do të shkojë në takimin e nesërm me përfaqësuesit e partive politike të ftuar nga kryesuesi i seancës konstitutive Adem Mikullovci. Analistët …

Lexo më shumë