Tag Archives: qeveria

1999

policia e kosoves, kosova, shteti, qeveria, stiv benett

20 vjetetori i Policisë së Kosovës Policia e Kosovës shënon 20 vjetorin e themelimit të saj. Në këtë jubile të policisë u theksuan të arriturat dhe sfidat në të cilat ka kaluar dhe vazhdon t’i ketë. Me 6 shtator të vitit 1999,filloi ndryshimi për Kosovën e pasluftës pasi për herë …

Lexo më shumë

Kushtetuesja ia refuzon Haradinajt kërkesën për interpretim të kompetencave të Qeverisë së dorëhequr

Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka cilësuar të papranueshme për interpretim kërkesën e kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinaj, lidhur me definimin e kompetencave dhe funksionimit të Qeverisë pas dorëheqjes së kryeministrit. “Gjykata konkludoi se çështjet e ngritura nga parashtruesi i kërkesës nuk hyjnë në fushëveprimin e jurisdiksionit të …

Lexo më shumë

10 vite 31 milionë euro

kqz

Zgjedhjet e 6 tetorit të këtij viti janë zgjedhjet më të shtrenjta parlamentare në 10 vite shtet Mbi 31 milion euro janë harxhuar për organizimin e zgjedhjeve në Kosovë që prej pas Pavarësisë, duke përfshirë këtu zgjedhjet parlamentare dhe zgjedhjet lokale, sipas të dhënave të KQZ-së Sipas të dhënave të …

Lexo më shumë