Tag Archives: Qeveria Haradinaj

Demarkacioni rrezikon Qeverinë Haradinaj

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, rrezikojnë qëndrueshmërinë e Qeverisë së Kosovës, të cilën e udhëheqë kryeministri Ramush Haradinaj, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në vend. Përderisa Partia Demokratike e Kosovës, …

Lexo më shumë

Qeveria Haradinaj i përgjigjet ashpër “ultimatumit” të Thaçit për Demarkacionin

Haradinaj e Thaqi

Qeveria e Kosovës i është përgjigjur “ultimatumit” që ka dhënë presidenti i vendit, Hashim Thaçi për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Në një deklaratë këshilltari për media i kryeministrit, Halil Matoshi ka thënë se janë në pritje të të gjeturave të komisionit të ri për demarkacionin dhe pastaj …

Lexo më shumë