Tag Archives: Putini

Zyrtarizohet fitorja e Putinit

Putini

Presidenti rus, Vladimir Putin ka falënderuar votuesit për “mbështetjen e pashembullt” dhe i ka bërë thirrje shtetit të lë anash dallimet në këmbim të zhvillimit. Ai i ka bërë këto deklarata pak minuta pasi zyrtarët zgjedhorë e kanë shpallur atë edhe zyrtarisht fitues të zgjedhjeve presidenciale të 18 marsit. Komisioni …

Lexo më shumë