fbpx

Tag Archives: psd

PSD VS AAK

aak,psd, koalicionet,

Ska zgjedhje, por ka bisedime për koalicione Tash kur duket se zgjedhjet janë të pashmangshme në vend, partitë kanë nisur diskutimet për koalicionet parazgjedhore. Visar Ymeri, nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se PSD pragun mund ta kalojë edhe e vetme, por thotë se janë të gatshëm për koalicione me …

Lexo më shumë

PSD kërkon interpelancë, shkak paga minimale (Dokument)

visar_ymeri_infoglobi

Visar Ymeri, nënkryetari i PSD-së, ka njoftuar se sot, në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, ka dorëzuar kërkesën për Interpelancë ndaj Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Objekti i Interpelancës është paga minimale në Republikën e Kosovës. Paga minimale është pragu nën të cilën nuk mund të paguhet askush. …

Lexo më shumë

Pse u shkarkua ministri Nenad Rikalo

nenad rikalo

Njëri nga ministrat përmes të cilit Partia Socialdemokrate (PSD) zgjodhi ta kushtëzojë qeverinë Haradinaj në mënyrë që të miratohej buxheti për vitin 2019, ishte Nenad Rikalo – i shkarkuar dje nga pozita e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Ish-ministri që vjen nga radhët e Listës Serbe që nga …

Lexo më shumë

Sejdiu i shpjegon pesë kushtet e PSD’së për votimin e ligjit për buxhetin

dardan sejdiu, psd

“Në njërën anë: propagandë, manipulim, falsitet dhe demagogji. Populizëm djathtist. Profeci sektare për të grishur ithtarët. Pazar për vota personale. Asnjë rezultat për Republikën. Në tjetrën anë: politika publike, propozime, ide, alternativa. Negociata për zgjidhje të pabarazive dhe padrejtësive shoqërore. Rezultate konkrete për Republikën. Ndonëse pak më gjatë, dua të …

Lexo më shumë