Tag Archives: protesta

AGK: Protestuesit kërkojnë ambient të sigurtë për gazetarinë

AGK_protesta_infoglobi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i përkrahur nga kolegë gazetarë, anëtarë të shoqerisë civile, profesorë universitarë, qytetarë dhe aktvistë të ndryshëm kanë protestuar sot në Prishtinë. Protesta është organizuar si kundërshtim i sulemeve fizike dhe kërcënimeve ndaj gazetarëve në vend. AGK kërkoi nga sistemi i drejtësisë që të aktivizohet në …

Lexo më shumë

Veteranët sot protestojnë

protesta

Veterani Agim Hoti, njofton se sot Veteranët dhe Invalidët e UÇK-së do të mbajnë protestë për të kërkuar miratimin e buxhetit për pagesat e veteranëve. Protesta do të mbahet në ora 11:00. Sipas njoftimit protestuesit do të nisën nga Skënderaj për në Sheshin Skëndërbeu, dhe do të jenë në numër …

Lexo më shumë