Ballina / Tag Archives: protesta

Tag Archives: protesta

ORCA proteston kundër ndërhyrjeve politike në arsim

orca ,protesta, arsim, prishtine, kosove

Organizata për Cilësi në Arsim (ORCA) ka protestuar sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, kundër ndërhyrjeve politike në pavarësinë e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) dhe Bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim. Ata i kanë kërkuar kryeministrit Ramush Haradinaj që të mos ndërhyjë në çështjet e …

Lexo më shumë

Bedri Istrefi: Kontrata me “Z Mobile” shkëputet me 30 Korrik

pamje nga protesta e sotme per telekomin

Telekomi e shkëput kontratën me Zmobile. Njoftimi për shkëputje bë në protestën e punëtorëve të sindikatës së Telekomit të Kosovës. Zmobile, njofohet sot me vendimin e bordit dhe menaxhmentit. Nga 30 korriku i këtij viti, Telekomi i Kosovës ka marrë vendim që të shkëpus kontratën dhjetë vjeçare me kompaninë Z-Mobile. Kështu …

Lexo më shumë

Sot mbahet protesta kundër politizimit të arsimit

prishtina

Organizata studentore “Paqja studentore e Universitetit të Prishtinës (PS-UP)” organizon të hënën protestë kundër politizimit të arsimit në Kosovë. Protesta e cila nis në orën 11:00, do të mbahet para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës dhe do të jetë krejtësisht paqësore. Sipas njoftimit, shkas për këtë protestë është përjashtimi i …

Lexo më shumë

Prishtinë: Protesta kundër ajrit të ndotur kaloi e qetë

Në Prishtinë,  në hapësirën mes Qeverisë dhe Teatrit Kombëtar banorët e kryeqytetit të Kosovës kanë protestuar kundër ndotjes së ajrit. Shumë prej tyre mbanin në dorë parullat si: “Ky ajër po ma nxen frymën”, “Nuk po mundem me marrë frymë”, “U ngufatëm, plasëm”, “Po du ajër”, “Shpend duaje Prishtinën”, “Helm” …

Lexo më shumë