Tag Archives: Projektligji për amnistinë

Miratohet ligji për amnistinë

Me 90 vota pro, 17 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ligjin për amnisti. Gjatë debateve, projektligji është mbështetur nga partitë e koalicionit, PDK, AKR dhe pakicat. Po ashtu, edhe dy partitë opozitare, LDK dhe AAK i kanë dhënë mbështetje. Edhe kësaj radhe, lëvizja Vetëvendosje ka …

Lexo më shumë