Tag Archives: Prizren

Rren apo e vërtetë?

dokufest prizren, filmat

Duke zgjedhur “të vërtetën” në DokuFest “DokuFest” ka publikuar programin e filmave garues për edicionin e 18-të, i cili do të mbahet nga data 2 – 10 gusht në Prizren. Pjesë e programit të sivjetshëm do të jenë mbi 100 filma e dokumentarë. Po ashtu pjesë e garës janë edhe …

Lexo më shumë

NGOM në lindjen e diellit

ngom, prizren, festival, muzike

Kalaja e Prizrenit do të mirëpres edicionin e nëntë të Ngom Fest Edicioni i nëntë i festivalit Ngom Fest do të mbahet në datat 11-14 korrik në qytetin e Prizrenit. Lokacioni i festivalit si gjithnjë vazhdon të mbetet Kalaja e qytetit të Prizrenit e cila edhe konsiderohet si pjesa më …

Lexo më shumë

Prizren: 20 vite burg për 20 policët që morën ryshfet në autostradë

 Gjykata Themelore e Prizrenit ka dënuar 20 policët që morën ryshfet gjatë patrullimeve në autostradën “Ibrahim Rugova”. Atyre iu shqiptua dënimi prej 20 vitesh burg. Kush janë të dënuarit? Shemsi Demolli, Safet Veliu, Naser Rama, Afrim Rafuna, Muhamet Buzhala, Ivica Djokiq, Ismail Azemi, Alush Elshani, Blerim Zylfaj, Bekim Zogaj, Qerim …

Lexo më shumë

Prizren : Prokuroria kërkon hetimin e rrëzimit të shtëpisë së Myftiut

shtepia e myftiut prizren

Prokuroria Themelore në Prizren pas reagimit dhe njoftimit publik nga Këshilli për Trashëgimi Kulturore i Qendrës Historike të Prizrenit, për rrënimin e shtëpisë së familjes Myftiu, ka autorizuar të enjten Policinë e Kosovës, që të ndërmerr veprimet e nevojshme hetimore. Veprat e dyshuara për të cilat do zhvillohen hetimet janë …

Lexo më shumë