fbpx

Tag Archives: prishtinë

Therje me thikë në Prishtinë

therje me thike

Mbrëmë në rrugën “Ukshin Hoti” në Prishtinë, është raportuar për një therje me thikë. I dyshuari mashkull ka therur me thikë viktimën mashkull. Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari për motive të panjohura ka sulmuar me thikë viktimën mashkull. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe pas tretmanit mjekësor është …

Lexo më shumë

Prishtinë: Nis edicioni i nëntë i PriFest

Është zhvilluar hapja solemne e edicionit të nëntë të festivalit të filmit “PriFilmFest” në Prishtinë. PriFest 9 nis zyrtarisht programin në orën 22:00, me shfaqjen premierë të filmit të njohur ndërkombëtar ”Unwanted” (T’padashtun) nga regjisori Edon Rizvanolli. Në mesin e befasive të shumta, do të jetë dhe mysafiri special, regjisori Paul Heggis, fitues …

Lexo më shumë

Sot alarm në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot në ora 12:00 do të bëj testimin e sistemit të Alarmimit në kohëzgjatje prej 30 sekondave. Komuna ka njoftuar edhe qytetarët përmes mesazheve telefonike, në mënyrë që ata të mos shqetësohen gjatë kohës së testimit. “Komuna e Prishtinës njofton qytetarët se të shtunën ,02 …

Lexo më shumë