fbpx

Tag Archives: prishtinë

Vrasje në Sharban të Prishtinës

krim, vrasje

Pas një gjuajtjeje me armë zjarri, një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur, ngjarja ka ndodhur në fshatin Sharban të Prishtinës, ka thënë zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 14:00 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në fshatin Sharban të Prishtinës, …

Lexo më shumë

“Kur hapësira e shkollës së mesme shndërrohet në çerdhe për premtime elektorale”

“Kur-hapësira-e-shkollës-së-mesme-shndërrohet-në-çerdhe-për-premtime-elektorale”

Pas një raportimi të ditë më parë lidhur me hapjen e një institucioni parashkollor në hapësirat e shkollës së mesme të lartë profesionale “7 Shtatori” në Prishtinë, që dikur njihej si shkollë normale. Një punonjës arsimi i kësaj shkolle nën kushtet konfedenciale përmes një letre ka rikonfirmuar gjendjen aktuale që …

Lexo më shumë