fbpx

Tag Archives: prishtinë

Aksident me fatalitet në Prishtinë

shiriti i krimit

Sot rreth orës 02:00, në kryqëzimin që lidh rrugën “Agim Ramadani” me rrugën “Eqrem Çabej” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku ku për pasojë një person ka vdekur ndërkaq katër të tjerë janë lënduar. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura të cilat ishin në lëvizje, vetura …

Lexo më shumë

Prishtinë : Aplikacioni si ciceron nëpër trashëgiminë kulturore

aplikacioni, prishtinë

Trashëgimia kulturore e kryeqytetit tash e tutje mund të eksplorohet përmes telefonave mobilë. Mjafton që të shkarkohet një aplikacion, që shërben si ciceron për monumente a objekte të tjera kulturore arkitektonike e deri tek peizazhi natyror. “Trashëgimia Kulturore e Prishtinës” quhet aplikacioni që tashmë e ka lansuar Qendra Rajonale për …

Lexo më shumë

Shpend Ahmeti emëron pesë drejtorët dhe shefin e kabinetit

Komuna, Prishtina

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka emëruar pesë drejtorët komunalë dhe shefin e kabinetit të tij. Këta janë emrat e drejtorëve të emëruar: Muhedin Nushi –Drejtor i Administratës, Nora Kelmendi –Kadastër, Arben Vitia –Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Ardian Olluri – Urbanizëm, Genc Bashota – Planifikimit Strategjik dhe Zhvillim të Qëndrueshëm. …

Lexo më shumë

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë

krim, vrasje

Një person është plagosur mbrëmë në Prishtinë, i cili është dërguar menjëherë në QKUK dhe tani është duke marrë ende trajtimin mjekësor. I dyshuari pas kryerjes së veprës është larguar në drejtim të panjohur dhe njësitë policore janë duke hetuar rastin. Njoftimi i policisë: Një i dyshuar mashkull K/Shqiptar ka …

Lexo më shumë