Tag Archives: policia

Shqipëri: Shoqërohen në Polici dy gazetarë, akuzohen për lajme të rreme

policaa shqiperi

Pas publikimit të lajmeve të rreme nga disa portale të cilat shkaktuan panik tek qytetarët ka ardhur edhe reagimi i Policisë së Shtetit. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka shoqëruar në Polici gazetarin e portalit “SYRI.net”, Aurel Rakipllari dhe gazetaren Daniela Grica e “Shekullit” të cilët kanë bërë publikim të …

Lexo më shumë

Kalaja fortifikohet me flamur

kalaja, novoberda, policia, flamuri

Policia e Kosovës tërë natën qëndroi zgjuar, e ruajtën një flamur që u bë problem i madh Gjatë gjthë natës policia e ruajtën kalanë e Artanës, për flamurin i cili  u bë problem i madh në Novobërdë. U desh ndërhyrja e policisë, e gjitha kjo pasi flamuri gjigant i Kosovës …

Lexo më shumë

Milioneri invalid i Kosovës

veton elshani, policia, pasuria

Zëvendësdrejtori i Stacionit të Policisë së Pejës ka deklaruar nëntë banesa Ndonëse ndodhej pjesë e invalidëve të dyshuar si të rrejshëm në Policinë e Kosovës, Veton Elshani u emërua zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës në muajin prill të këtij viti. Insajderi ka publikuar sot listën e plotë të zyrtarëve policorë …

Lexo më shumë

12 vjeçarin e mbyti eskavatori

Detajet për vdekjen e 12-vjeçarit në Gjakovë që u shkel nga eskavatori Policia e Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Online Insajderi se një i mitur i moshës 12-vjeçare është goditur për vdekje nga një eskavator. Rasti ka ndodhur në fshatin Skivjan të Komunës së Gjakovës. Lirije Podrimaj ka thënë se …

Lexo më shumë