Tag Archives: Pogradec

Shqipëria dhe Maqedonia nesër mbajnë takimin e parë të përbashkët ndërqeveritar

shqiperi_maqedoni

Qeveria e Republikës së Shqipërisë dhe ajo e Republikës së Maqedonisë do të zhvillojnë takimin e parë të përbashkët ndërqeveritar nesër në Pogradec. Ministriae jashtme jep detaje se të dy kabinetet qeveritare do të takohen të premten në “Hymeti Palace”, në orën 14.30. Në orën 16.30, Kryeministri Rama dhe homologu …

Lexo më shumë

Dy të plagosur në Pogradec

krim, vrasje

Dy vëllezër, pronarë të një lokali kanë mbetur të plagosur pasi janë goditur me sende të forta nga një 26-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1 të Pogradecit, ku Borian Syzo, 26 vjeç në gjendje të dehur ka debatuar me dy vëllezërit, A.C, 44 vjeç dhe A. C, 46 …

Lexo më shumë