Tag Archives: plani amerikan

Mediat serbe: Ky është plani amerikan për Kosoven dhe Serbinë

kosova e serbia

Sipas gazetës beogradase Vecernje Novosti amerikanët, të pakënaqur me performansën e BE’së në bisedimet janë kanë përgatitur një plan për Kosovën dhe Serbinë. Sipas Novostit Serbisë i kërkohet që Kosovës t’ia mundësojë anëtarësimin në organizata ndërkombëtare, përfshirë OKB’në ndërsa Kosovës krijimin e Asociacionit me kompetenca të mëdha në arsim dhe …

Lexo më shumë