Tag Archives: phillip kosnett

Albin Kurti priti në takim ambasadorin amerikan Phillip Kosnett

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, z.Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja politike, znj.Jessica Long dhe zyrtarja politike, znj.Mia Ter Har. Në një takim miqësor, ambasadori Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për …

Lexo më shumë

KTV: Kosnett kundër idesë së Haradinajt për Konferencë, thotë se do të hapte çështjen e pavarësisë

phillip kosnett, ktv

Për numrin një të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ideja e kryeministrit Ramush Haradinaj, për konferencë ndërkombëtare nuk është e qëlluar. Në Interakitv të KTV-së, ai ka thënë se kjo do të hapte shumë dyer. “Hap derën për diskutimin e çështjeve që tashmë janë vendosur, përfshirë …

Lexo më shumë