fbpx

Tag Archives: PDK

Një test për PDK’në

Për PDK’në, më i fortë se vullneti për ta rrëzuar qeverinë e Avdullah Hotit duket të jetë tundimi për t’iu bashkuar asaj. Në vend se të largojë një “qeveri mashtruese”, siç e ka cilësuar, mund të bëhet pjesë e një mashtrimi më të madh. Mbetet të shihet se si do …

Lexo më shumë

VV-ja akuzon PDK-në për mashtrim, fotot janë nga një spital në Osllo

vv pdk osllo

Osllo apo Prishtinë! Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, e ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook ku edhe e ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës për mashtrim ndaj opinionit. Në fotografi, shihet slogani i PDK-së “Ndërtojmë të Ardhmen”, me disa fotografi siç pretendon PDK-ja se janë …

Lexo më shumë

Shumica e partive kundër, AKR do ta nënshkruaj Paktin e Veselit, Nisma ende nuk është deklaruar…

Paktin Kundër Korrupsionit, të cilin e ka propozuar dje kreu i PDK-së Kadri Veseli, nuk e kanë përkrahur shumica e subjekteve politike në vend. Shumica prej tyre e kanë marrë joseriozisht këtë iniciativë, të cilën e kanë quajtur edhe farsë. Vetëm Behgjet Pacolli, lideri i AKR-së, tha sot se do …

Lexo më shumë

LDK, VV e PDK garojnë si të vetme, në garë të gjitha komunitetet

KQZ

Janë dorëzuar të gjitha listat e partive politike lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Kosovë. Tri partitë e mëdha, PDK, LDK dhe VV, shkojnë vetëm në zgjedhje Negociatat e të gjitha partive politike në vend për koalicion parazgjedhor kanë përfunduar. Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës …

Lexo më shumë

Veseli: Si kryeministër i ardhshëm do t’a luftojë korrupsionin

veseli

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se sensibilizimi i gjendjes së civilëve në mbarë botën dhe përkujtimi e nderimi i kontributit të punëtorëve humanitarë, duhet të jetë pjesë e angazhimit të përditshëm. Ai ka folur kështu sot kur shënohet Dita Botërore Humanitare. “Si kryeministër i ardhshëm do të angazhohem më shumë, …

Lexo më shumë