fbpx

Tag Archives: pavaresia

Gëzuar Amerikë!

usa, pavaresia, korriku

Në 243 vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, Garda Ceremoniale e FSK-së bënë ngritjen e flamurit amerikan në sheshin që mban emrin e ish-presidentit, Bill Clinton Aktiviteti organizohet nga Shoqata “Miqtë e Amerikës” dhe pritët të fillojë në ora 11:00. Ndërsa në ora 18:00 do të përurohet ndërtesa e …

Lexo më shumë

Pamje nga parakalimi festiv i FSK-së dhe Policisë së Kosovës (FOTO)

parakalimi ceremonia qendrore

Në përvjetorin e dhjetë të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, të dielën në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, u mbajt manifestimi qendror, ku parakaluan edhe kuadratet e njësive të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovës. Manifestimi filloi me intonimin e Himnit shtetëror të Kosovës nga …

Lexo më shumë