Tag Archives: pasuria

Milioneri invalid i Kosovës

veton elshani, policia, pasuria

Zëvendësdrejtori i Stacionit të Policisë së Pejës ka deklaruar nëntë banesa Ndonëse ndodhej pjesë e invalidëve të dyshuar si të rrejshëm në Policinë e Kosovës, Veton Elshani u emërua zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës në muajin prill të këtij viti. Insajderi ka publikuar sot listën e plotë të zyrtarëve policorë …

Lexo më shumë

Hetohet pasuria dhe shoferi i Tahirit

foto2_infoglobi

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur nën hetim pasuror edhe shoferin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Asetet pasurore dhe llogaritë bankare të shtetasit Gentian Ceka, thanë burimet do të verifikohen nga grupi i prokurorëve që kanë nën hetim prej muajit tetor dosjen “Habilaj – Tahiri”, që gjithashtu është …

Lexo më shumë

Cila është pasuria e kandidatëve kryesor për kryetar të Prishtinës

4 kandidatet për kryetar të prishtines

Shpend Ahmeti, Arban Abrashi, Lirak Çelaj dhe Arbër Vllahiu janë kandidatët e partive kryesore politike në vend që synojnë të triumfojnë në Prishtinë më 22 tetor në zgjedhjet lokale. Secili prej tyre ka ushtruar pozita të rëndësishme në institucione shtetërore. Ahmeti tashmë si kryetar i Prishtinës, Arban Abrashi ish-ministër i …

Lexo më shumë

Njerëzit më të pasur në botë

euro paga

Bashkëthemeluesi i gjigantit teknologjik Microsoft, Bill Gates, ka zënë përsëri vendin e parë në listën e njerëzve më të pasur të botës, të përpiluar nga revista Forbes. Në anën tjetër, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka rënë 200 vende më poshtë në listë. Gates, pasuria e të …

Lexo më shumë