fbpx

Tag Archives: Palestina

Palestinezët reagojnë ndaj mundësisë së mbylljes së misionit në Uashington

Palestina, ShBA

Palestinezët kanë kërcënuar se do të ndërpresin të gjitha komunikimet me Shtetet e Bashkuara nëse administrata e Presidentit Donald Trump zbaton planet për mbylljen e misionin diplomatik palestinez në Uashington. Përmes një deklarate me video në median sociale, negociatori palestinez Saeb Ereak akuzoi Uashingtonin se po përkulet para presionit nga …

Lexo më shumë

Interpoli e ka miratuar kërkesën e Palestinës për pranim

interpoli

Interpoli e ka miratuar kërkesën e Autoritetit Palestinez për pranim në këtë organizatë policore. “Shteti i Palestinës dhe Ishujt Solomone tash janë vende anëtare të Interpolit”, thuhet në një postim të  djeshëm në rrjetin Twitter nga ana e Interpolit. Kandidatura palestineze është miratuar në Asamblenë e përgjithshme vjetore të Interpolit, …

Lexo më shumë