Tag Archives: Osmani

Holtz: VV’ja e LDK’ja kanë ide të qartë si t’i zgjidhin problemet e Kosovës

Delegacioni i deputetëve gjermanë nga nënkomisioni për parandalimin e krizave zhvilluan këto ditë vizita në Kosovë e Serbi. Për DW ka folur kryetari i delegacionit, deputeti i „Të Gjelbërve“ Ottmar von Holtz. DW: Cili ishte qëllimi i vizitës së delegacionit të deputetëve gjermanë në Kosovë dhe Serbi? Ottomar von Holtz: Ne …

Lexo më shumë

Shala: Vjosa, kryeministre e Kosovës; Me PDK-në s’ka koalicion

kujtim shala, vjosa osmani, xhafer tahiri, ldk, vv, zgjedhjet 2019, kqz, kosova

Çështja është si do të bashkëpunojmë në të ardhmen me partnerin tonë të të deritashëm të opozitës, pra Vetëvendosjen. Partia me të cilën nuk ka bashkëqeverisje është Partia Demokratike e Kosovës. Ky është vendim i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së.  Kështu deklaroi në emisionin debat të RTK-së, Kujtim Shala nga …

Lexo më shumë

Kundërpërgjigjet Osmani

vjosa osmani ldk

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të vazhdojnë ditëve të ardhshme diskutimet lidhur me mundësinë e arritjes së një koalicioni parazgjedhor. Nënkryetari i parë i LDK-së, Lutfi Haziri, pas mbledhjes së kësaj partie, tha se Vjosa Osmani në mënyrë unanime sot e ka marrë mbështetjen për kryeministre të …

Lexo më shumë