Tag Archives: opozita

Opozita kërkon datën e zgjedhjeve ose inicion mocion për rrëzimin e Qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dy opsione për Qeverinë aktuale, të cilën e konsideron se e ka humbur tashmë legjitimitetin për të qeverisur me vendin. Marrëveshje ndërpartiake për datën e zgjedhje të parakohshme apo mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së Kosovës, janë dy opsionet e LDK-së. Kjo parti politike, ndonëse në …

Lexo më shumë

Konjufca: PDK të gjitha delegacionet po i udhëheq vet ndërsa opozita nuk po merr pjesë

glauk konjufca 2

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot ka formuar Komisionin Parlamentar për Stabilizim Asociim. Sipas deputetit të Vetëvendosjes, ky Komision do të udhëhiqet nga Partia Demokratike e Kosovës. Pas përfundimit të mbledhjes, Konjufca ka thënë se PDK po do t’i monopolizojë të gjitha delegacionet dhe t’i udhëheq vet ndërsa opozita të …

Lexo më shumë

Hoti: Nuk do ta aprovojmë dhe nuk do të marrim pjesë në ratifikimin e marrëveshjeve që i kërkon votat e opozitës

avdullah-hoti-kuvend

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që të jetë më serioz në bashkëpunim me opozitën sepse do të ketë nevojë për këtë të fundit. Hoti ka thënë se Haradinaj duhet të jep përgjegjësi para qytetarëve. “Nuk do ta aprovojmë dhe nuk do të marrim pjesë …

Lexo më shumë