Tag Archives: Mustafa

Ende e paqartë nëse do të pranohet propozimi i Mustafës në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, të martën do të diskutojë me komisionerin e BE-së për çështje të brendshme dhe migracion, Dimitris Avramopoulos, çështjen e ‘pezullimit të përkohshëm të kushtit për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi për liberalizimin e vizave për Kosovën”. Kryeministri Mustafa po qëndron në …

Lexo më shumë

Mustafa me Hoyt Yee: Demarkacioni të ratifikohet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee. Kryeministri Mustafa dhe z.Yee kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë. Kryeministri Mustafa e falënderoi për përkrahjen e pazëvendësueshme të SHBA-ve për Kosovën, duke theksuar përkushtimin e Qeverisë …

Lexo më shumë

Mustafa: Muri sinjalizon nevojën për ndryshimin e formatit të dialogut

Ndërtimi i murit në Mitrovicë nga autoritetet lokale serbe të komunës veriore të këtij qyteti, të mbështetura nga Beogradi zyrtar, janë sinjali i fundit për Bashkimin Evropian që të ndërhyjë dhe ndryshojë formatin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Qëndrime për ndryshimin e …

Lexo më shumë