Tag Archives: Mustafa

Mustafa: Pas dështimit të turit të dëgjimit, PDK filloi turin e votës

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë  se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turi i votës”. Sipas Mustafës, PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër. “Pasi dështoi në …

Lexo më shumë

Yee thërret Mustafën; Demarkacioni procedohet të hënën

Isa Mustafa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, zhvilloi një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee. Gjatë bisedës telefonike, Kryeministri Mustafa e informoi atepër proceset aktuale në vend si dhe përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për avancimin e progresit dhe çështjeve të rëndësishme për qytetarët …

Lexo më shumë