Tag Archives: Mustafa

Mustafa për raportin e BB: Përmirësimi i të bërit biznes, rezultat i qeverisjes së LDK -së

Mustafa

Ish-kryeministri i Kosovës, aktualisht kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar rreth përparimit të Kosovës në Raportin e Bankës Botërore për të Bërit Biznes 2018. Meritat për ngritjen e Kosovës nga pozita e 61-të në pozitën e 40-të në raportin e BB’së për të bërit biznes, ish-shefi …

Lexo më shumë

Takohen Mustafa e Meta

LDK - 1

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti në një takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetëformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin e shtetësisë. Kryetari Mustafa e njoftoi Presidentin Meta me zhvillimet politike në vend …

Lexo më shumë

Mustafa paralajmëron ndryshime

Mustafa

Isa Mustafa, Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK do të zhvillojë fushatë zgjedhore të drejtë, të sinqertë dhe demokratike, ndërsa sipas tij, qytetarët me votë do të ndëshkojnë kapësit e shtetit. InfoGlobi ju sjell postimin e plotë të Mustafës: Qytetarë të nderuar të Kosovës Sot …

Lexo më shumë

Mustafa: Qeveria e LDK-së kualifikoi Kosovën për MCC; Marrëveshja lajm i mirë

Isa Mustafa, Lideri i LDK-së

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet rrjetit social Facebook, thotë se është lajm i mirë që sot në Washington do të nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe MCC-së Postimi i plotë i Isa Mustafës: Është lajm i mirë që sot në Washington do të nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe MCC-së, …

Lexo më shumë