fbpx

Tag Archives: Mogherini

Mogherini sot në Beograd

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të udhëtojë pasditen e së martës për në Beograd, për të biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e zonjës Mogherini, Maja Kocijançiq. Vizita pason arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, …

Lexo më shumë

Juncker, Hahn e Mogherini kanë arritur në Kosovë. Kjo është agjenda

juncker mogherini e hahn

Treshja kryesore e BE-së, presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, Komisionari për Fqinjësi të mirë e negociata, Johannes Hahn, si dhe shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, tashmë ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Gjatë qëndrimit një ditorë në Kosovë, Z. Juncker dhe bashkëpunëtorët priten të …

Lexo më shumë