fbpx

Tag Archives: mjegulla

Mjegulla shkakton vështirësi në komunikacion dhe vonon fluturimet

mjegulla, qarkullimi, fluturimet

Për shkak të mjegullës së madhe që ka kapluar Kosovën, në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës janë regjistruar vonesat e para të nisjes por edhe të arritjes së aeroplanëve, e burimet brenda aeroportit pohojnë se nuk përjashtohet as mundësia e anulimit të fluturimeve. Mjegulla ka vështirësuar edhe qarkullimin e trafikut tokësor. …

Lexo më shumë