fbpx

Tag Archives: Mitrovicë

Verzioni zyrtar i Policisë për vrasjen e Ivanoviqit

shiriti i krimit

Policia e Kosovës doli me komunikatën për vrasjen Udhëheqësit të Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, Oliver Ivanoviq.  InfoGlobi ju sjell të plotë njoftimin e Policisë së Kosovës: Rreth orës 08:10 min, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, është regjistruar një incident me përdorim armë zjarri, me ç’rast persona deri …

Lexo më shumë

Mitrovicë, u përurua Liqeni Akumulues i Ibrit

Përurimi_infoglobi

Sot në Mitrovicë, u përurua Liqeni Akumulues i Ibrit Ky projekt vlerësohet të jetë projekti më atraktiv i kësaj komune, Liqeni Akumulues gjendet në paralagjen e qytetit Suhadoll. Në ceremoninë e përurimit morën pjesë: zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, kryetari i Komunës së Mitrovicës, …

Lexo më shumë