fbpx

Tag Archives: Messi

Barcelona vazhdon serinë e fitoreve

messi

Barcelona vazhdon serinë e fitoreve, ndërsa me largimin e Neymar, Lionel Messi e ka kuptuar se duhet të ‘marrë për dore’ ekipin. Argjentinasi ka dërguar topin në rrjetë, plot katër herë, në fitoren 6-1 të katalanasve ndaj modestëve të Eibar, duke shënuar pokerin e katërt të karrierës së tij. Messi …

Lexo më shumë

Messi shënon het trik (Video)

barca_messi_infoglobi

Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:0 në derbin lokal ndaj Espanyolit. Skuadra e Barcelonës ka fituar 5:0 ndaj Espanyolit, për të shënuar fitoren e tertë në tre ndeshjet e para të La Ligas. Golat për Barcelonën në këtë takim i shënuan Messi het trik, Pique dhe Luis Suarez. …

Lexo më shumë

Ronaldo vs Messi 8:0

messi, ronaldo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe ai i Barcelones,Lionel Messi po vazhdojnë të shihen si rival në çdo aspekt. Së fundmi, janë mediet spanjolle apo saktësisht Marca, që e bënë një krahasim interesant. Në këtë raport, Marca krahas se sa herë janë ndëshkuar këta dy lojtarë. Messi nuk ka …

Lexo më shumë