fbpx

Tag Archives: mediat

Lexim apo rrjete sociale?

librat, leximi, media

Media televizive dhe jo vetëm është projektuar e tillë që të jetë problematike Për të lexuar 200 libra, do të nevojitej të shpenzoni 417 orë në vit, por lind pyetja se nëse shumica e njerëzve punon vetëm 40 orë në javë si mund të gjejmë kohën për të lexuar për …

Lexo më shumë

Mediat ndërkombëtare raportojnë për kërcënimin e Erdoganit ndaj Haradinajt

mediat gjermane

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar kërcënimin që presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, bëri ndaj shefit të ekzekutivit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Ndërkohë, ky i fundit ende nuk ka reaguar. Në mbrojtje të tij kanë dalë zyrtarë institucional dhe nga qeveria civile. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar kërcënimin që presidenti i Turqisë …

Lexo më shumë

DASH: Moska rrezikon lirinë e mediave

dash_infoglobi

Departamenti amerikan i shtetit tha të martën se “legjislacioni i ri rus që i lejon ministrisë së Drejtësisë të përcaktojë mediet si “agjentë të huaj”, dhe të mbikëqyrë apo të bllokojë aktivitete të caktuara në internet, paraqet një tjetër kërcënim për mediet e lira në Rusi. Ditë më parë presidenti …

Lexo më shumë

Haradinaj sonte takon gazetarët

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës

Pas përplasjes verbale që pati me një nga gazetarët për shkak të një pyetjeje që ajo bëri rreth çështjes së Demarkacionit, Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka organizuar sot një takim me gazetarët në Ndërtesën e Qeverisë. Ky takim mes Kryeministrit Haradinaj e gazetarëve të cilët përcjellin aktivitetet e Qeverisë …

Lexo më shumë