Ballina / Tag Archives: media (page 4)

Tag Archives: media

AGK: Prokuroria ngriti aktakuzë ndaj kërcënuesit të gazetarit Kadriu

media zbulimet

Asociaconi i Gazetarëve të Kosovës  ka njoftuar se, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj M.B i cili në muajin korrik të këtij viti kishte kërcënuar me jetë gazetarin e KTV-së, Kushtrim Kadriu. Në aktakuzën e dorëzuar gazetarit nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, thuhet se: ”Me 10.07.2017, rreth orës …

Lexo më shumë

Vetëvendosje e bën tokë RTK-në , kjo e fundit i përgjigjet

vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar ta dërgojnë në debat kryetarin Shpend Ahmeti në televizionin publik. Lexoni më poshtë pse. InfoGlobi ju sjellë të plotë komunikimin me e mail ndërmjet kryeredaktorit të RTK-së, Xhymret Veliu, dhe zyrtarit për media të Vetëvendosjes, Adonis Tahiri. Reagim i menaxhmentit të RTK-së: Permese nje shkrese nga shtabi zgjedhor …

Lexo më shumë

Dënohet sulmi ndaj gazetarit hulumtues Parim Olluri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës u bën thirrje organeve të rendit për ndriçimin sa më të shpejtë të rastit. Përfaqësues të institucioneve ndërkombëtare e vendore dënojnë dhunën ndaj gazetarëve. Përfaqësues të institucioneve ndërkombëtare dhe të institucioneve të Kosovës kanë dënuar sulmin ndaj gazetarit Parim Olluri, drejtor i gazetës online “Insajderi”, …

Lexo më shumë