Ballina / Tag Archives: media (page 2)

Tag Archives: media

Kuvendi sqaron rastin e incidentit me gazetarin Osmani

kuvendi i kosoves, Deputetët

Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit Ismet Krasniqi ka pranuar me shqetësim raportimet lidhur me incidentin e djeshëm midis personelit të policisë brenda hapësirave të Kuvendit dhe gazetarit Taulant Osmani. “Njëkohësisht, shpreh keqardhjen për incidentin, i cili siç vërtetohet edhe nga pretendimet e palëve, ishte krejt spontan dhe i pamotivuar, por …

Lexo më shumë

Hahn: Liria e medias element kyҫ për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Komisionari për negociata i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn

Intervistë ekskluzive për DW e komisionerit të BE për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgerimit. Hahn flet për lirinë e medias dhe perspektivën europiane. DW: Komisioner Hahn, në konferencën që po zhvillohet në Tiranë, “BE- Ballkani Perëndimor, Ditët e Medias” ju thatë se garantimi i lirisë së shprehjes dhe …

Lexo më shumë