Ballina / Tag Archives: media

Tag Archives: media

Po falimentojnë televizionet

te rinjet, media, rrejetet soclae, telefoni

Të rinjtë në Mbretërinë e Bashkuar po i braktisin thuajse krejtësisht lajmet televizive Sipas rregullatorit vendas të komunikimit, Ofcom, gjysma e Mbretërisë së Bashkuar sot lajmet i merr nga media sociale. Llogaritet se personat e moshës 65 vjeç e lart, shohin mesatarisht 33 minuta lajmeve televizive në ditë, por për …

Lexo më shumë

Kajtazi: Xhemail Mustafa dhe të tjerët u vranë sepse ishin kundërshtarë të PDK’së

vehbi kajtazi agk

Gazetari Vehbi Kajtazi ka folur në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, për viktimat e pasluftës, për të cilat ende askush nuk ka dhënë përgjegjësi. Ai ka thënë se e pakta që shoqëria duhet të bëjë është të shfaqë respekt ndaj sistemit gjyqësor. Për Kajtazin, Partia Demokratike e Kosovës është parti …

Lexo më shumë