Ballina / Tag Archives: media sociale

Tag Archives: media sociale

Hulumtimet sygjerojnë se mediat sociale shkaktojnë probleme mendore

instagram selfie

Llogaritë adiktive të modeleve të fitnesit, të udhëtimeve ekzotike dhe momenteve të përsosura të fotografive shpesh nuk përputhen me jetët tona relativisht rutinore. Disavantazhi i shkaktuar nga ky hendek është se një numër i madh i hulumtimeve sugjerojnë se mediat sociale po kontribuojnë në problemet e shëndetit mendor si ankthi, …

Lexo më shumë

Të droguarit nga media sociale dhe tregtarët

media sociale

Në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, kërcënimi nga platformat monopol të internetit duhet të jenë një shqetësim kyç për pjesëmarrësit. Për hatër të rivendosjes së balancës në jetët tona dhe shpresës për politikën tonë, është koha që të shkatërrojmë shkatërruesit. Shkruan: ROGER MCNAMEE Ne ishim të paralajmëruar. Kapitalisti i bizneseve …

Lexo më shumë