fbpx

Tag Archives: maqedonia e veriut

Festivali Ballkanik i Folklorit

festivali ballkanik i folklorit, fushe kosova, shqiperia, kroacia, mali zi, maqedonia e veriut

Fushë Kosova me edicionin e  tretë me ansanble ballkanike Festivali edhe kësaj here organizohet në ambientet e shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë. Do të marrin pjesë ansamble dhe grupe nga Shqipëria, Kroacia, Bullgaria, Turqia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Kosova. Para fillimit të festivalit, nga ora 18:00, …

Lexo më shumë