fbpx

Tag Archives: Maqedoni e Veriut

Fillon fushata për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

zgjedhje, kandidatet per presidente, maqedoni e veriut

Tre kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nisur fushatën 20-ditore për të siguruar mbështetjen e qytetarëve për të parin e shtetit. Blerim Reka që mbështetet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, i partive në pushtet të udhëhequr nga socialdemokratët e kryeministrit, Zoran Zaev dhe Gordana Siljanovska e opozitës maqedonase, …

Lexo më shumë