Tag Archives: Maja Kocijançiç

Kocijançiç: BE dhe EULEX-i nuk tolerojnë sjelljet e pahijshme të anëtarëve të këtij misioni

kocinajciq

Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, është prononcuar rreth akuzave të gjyqtarit të EULEX që është larguar nga ky mision duke bërë akuza për korrupsion. Kocijancic u ka thënë mediave në Bruksel Bashimi Europian e edhe EULEX kanë zero …

Lexo më shumë