fbpx

Tag Archives: londër

Kaos politik në Londër

kaos ne britani may

Largimi i dy ministrave nga qeveria britanike e ka futur këtë vend në një kaos politik. Aktualisht nuk dihet saktë se kush e ka fjalën kryesore në Londër, mendon Barbara Wesel. Fillimisht ministri për Brexitin David Davis e menjëherë pas tij edhe ministri  i Jashtëm dhe një prej udhëheqësve të …

Lexo më shumë

Sulm në Londër – ka të plagosur

Të paktën 20 persona kanë mbetur të lënduar nga shpërthimi që ndodhi në stacionin Parson Green në Londër, shkruajnë mediat londineze. Policia ka thënë se rasti po hetohet si incident terrorist. Pasagjerët, shkruan BBC, kanë pësuar djegie të fytyrës dhe lëndime nga ky shpërthim që ndodhi në mëngjesin e sotëm. …

Lexo më shumë