fbpx

Tag Archives: letra

Erdogan letër Vuçiq-it

erdogan_infoglobi

Paqja dhe stabiliteti i Ballkanit janë të një rëndësie të madhe për Turqinë, ka thënë sot presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Erdogan ka dërguar një letër te presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilin edhe e ka falënderuar për mikpritjen që i bëri në vizitën e tij në Serbi. …

Lexo më shumë

Tetë vende të BE-së, letër Mogherinit

Putini

Tetë vende anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dërguar letër Përfaqësueses së lartë të BE-së Federica Mogherini, me kërkesë që të ndërmerren veprime për të ndalur propagandën ruse, posaçërisht në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Letrën, për të cilën portali i Brukselit “EUosverver” shkruan se është dërguar para rreth dhjetë ditëve, …

Lexo më shumë

Presidenti i EQAR letër Qeverisë, kërkon sqarime për shkarkimet në Agjencinë e Akreditimit

qeveria

Presidenti i Regjistrit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (EQAR), Karl Dittrich përmes një letre ka kërkuar sqarime për shkarkimet e Bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë dhe ushtrueses së detyrës së Agjencisë së Kosovës për Akreditim. Në letrën drejtuar ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!